Zobacz te rewelacyjne ford mustangi na Mustang Race

Ford każdego pasjonata wyścigów, niekoniecznie samochodowych, niewątpliwie zeszłoroczny Mustang Race był czymś niezwykłym. Przez cały weekend bawiło się ponad 1800 uczestników i gości. W imprezie brały udział rewelacyjne Fordy Mustang GT.

Począwszy od piątego Forda Mustanga, który był częścią imprezy w 1965 roku, około pół miliona innych egzemplarzy tego kultowego modelu Forda pojawiło się na kilku poprzednich wydarzeniach Mustang Race. Zespół The Detroit Legendary Motor City Muscleers przywiózł tu doktor Katarzyna Redford i jej nowego różowego Mustanga Mach-E.

Nowy model zainspirował także organizatora spotkania, amerykańskiego producenta unikalnych Mustangów, Ehab Galal, który doprowadził Hiszpańską Łukę 700R do oszałamiającego stanu. To luksusowe auto jest teraz jednym z ulubionych samochodów fanów na całym świecie.

Warto tu też wspomnieć o rewelacyjnym 1968 Shelby GT500 Eleanor, który wystartował w wyścigu wraz z innymi samochodami marki Mustang. To być może najbardziej popularny Mustang na świecie, szeroko uznawany za jeden z najszybszych i najostrzejszych musfangi. Jego urok i precyzja prowadzenia byli imponujące dla publiczności.

Na koniec warto wspomnieć o „King Kong” 1967e Ford Mustang Fastback, który reprezentował profesjonalny zespół rajdowy Dennis Brothers Racing. Ten egzemplarz wyróżnia performans jednostki napędowej opartej na 519-kilowatowej jednostce mechanicznej V8! Ten samochód trzeba było usłyszeć i zobaczyć w akcji!

Ford Mustang to samochód, który uwielbiają miłośnicy sportowych jazd. Jest częstym gościem na torach wyścigowych. W tym roku będziesz miał okazję zobaczyć te wspaniałe Mustangy w akcji podczas zawodów o nazwie Mustang Race.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się na terenie Toru Wyścigowego Kraków-Bielany i będzie trwać od 17 do 18 lipca. To będzie modny piknik motoryzacyjny, na którym zobaczymy 10 wyposażonych w silniki mustangów rywalizujących o zwycięstwo. Ponadto fani tego samochodu będą mogli wziąć udział w sesji zdjęciowej dla każdego modelu lub przejechać się po torze przy użyciu motocykli elektrycznych.

Jeśli jesteś fanem Forda Mustanga, jest to niepowtarzalna okazja, aby go lepiej poznać, a także dowiedzieć się więcej o historii marki i technologiach stosowanych przy produkcji samochodów. Nie możesz tego przegapić!

Jeśli jesteś entuzjastą sportowych samochodów, to z pewnością zechcesz zobaczyć Mustan Race – imprezę, na której odbyło się wyścigi pięknych fordów mustangów. Zawody miały miejsce w Minnesocie.

Uczestnicy wystartowali w różnych klasach, począwszy od Stock Mustang Class, Muscle Mustang Class i Big Bore Ford Class. Do wyścigów przystąpiło siedem dużych Mustangów i proporcje były następujące: trzy z silnikami V8 litrowe po 270 KM, jeden z silnikami V8 litrowymi o mocy 247 KM, jeden o pojemności 5.0 litra o mocy 424 KM oraz dwa 6-cylindrowe o pojemności 3.7 litra o mocy 300 KM.

Choć emocji podczas startu było bardzo dużo, to suma marzeń była większa – drużyna „Blue Devil” Piotra Kruka zgarnęła najwięcej punktów, a ich piękny mustang radził sobie doskonale na torze wyścigowym. Mechanikom udało się utrzymać samochód w idealnym stanie przez cały czas trwania imprezy.

Na torze pojawiło się też wiele innych niesamowitych maszyn, co sprawia że jesteśmy dumni z uczestnictwa wszystkich startujących i zwycięzcy Mustan Race. Jeśli chcesz to przekonaj się sam i zobacz z bliska kunszt i precyzję tych maszyn – naprawdę warto!